Het BackEnd en het FrontEnd

De begrippen BackEnd en FrontEnd zijn belangrijke aspecten die u zeer goed moet kennen. Vooral het begrip BackEnd, want zodra u informatie in uw database heeft ingevoerd, is het BackEnd de enige originele administratie van uw bedrijf.

Inhoudsopgave

Zorg altijd voor een recente kopie

Standaard installatielocaties

Herkenning van het FrontEnd en het BackEnd

Zorg altijd voor een recente kopie

Uw Office Programs database bestaat voornamelijk uit twee delen: het BackEnd en het FrontEnd. Het FrontEnd vormt de interface, het gedeelte waarmee u werkt. Het BackEnd vormt uw eigenlijke administratie, want hierin zijn de tabellen met de ingevoerde informatie opgeslagen. Van dit BackEnd met de door u ingevoerde informatie, kan Office Programs u dus geen kopie leveren! Het BackEnd vormt dus een cruciaal onderdeel van uw persoonlijke database.

Het zal u duidelijk zijn dat u altijd een recente kopie van het BackEnd achter de hand moet hebben. Want vanaf het moment dat er informatie in het BackEnd is ingevoerd, moet u het BackEnd van uw administratie beschouwen als de enige originele administratie van uw bedrijf wanneer het gaat om uw Office Programs database.

Opmerking

Het FrontEnd vormt, zoals gezegd, de interface van het programma. Hiervan hoeft u nooit een kopie te maken; die heeft u immers op de cd-rom.

Standaard installatielocaties

Herkenning van het FrontEnd en het BackEnd

Het BackEnd en het FrontEnd zijn in de eerste plaats te herkennen aan de laatste twee letters van de bestandsnaam: voor het FrontEnd zijn dat de letters FE, voor het BackEnd zijn het de letters BE. Verder heeft de naam van het FrontEnd de extensie .mde. De extensie voor het BackEnd is .mdb.

Voorbeeld: Het FrontEnd van Office Programs Project is OPProjectFE.mde. Het BackEnd van Office Programs Project is OPProjectBE.mdb.

Opmerkingen

Waar wilt u informatie over?